16 May 2016

+++ Misia: Cesta späť +++

+++ Deň: 13 134 989 M41 +++

+++ Pustina Charakor , cesta zo stanice Pí na základňu Outpost IX +++
+++ Aterna Prime +++

Bojom skúšaná jednotka seržanta Finn Grinskeho zo 116. regimentu PDF "Thunderers" sa po útoku na nimi stráženú stanicu Pí vydala na cestu späť na Outpost IX. Dva dni po útoku ich vystriedala nová, posilnená jednotka.
Celá Finnova jednotka ticho sedela na sedačkách, priestor bol zaplnený ich osobnými vecami, rozličným náradím a poškodenými vecami, ktoré viezli do Outpostu IX na opravu.
Mŕtva sestra špitálnička bola zabalená v bielej plachte svojho rádu na korbe chiméry, jej ornamentami zdobené brnenie bolo uložené pri Finnovi.
Samotná chiméra neplnila funkciu bojového vozidla pechoty, táto bola stará s nefunkčným kanónom a vymontovaným bolterom, slúžila iba na transport vojakov a materiálu medzi Outpostom IX a stanicami v pustine.


Finn sedí medzi svojimi mužmi, ale cíti sa sám. Osamelý sa stráca v spomienkach na udalosti zo stanice, drsný pohyb transportéru mu pomáha upadnúť do polospánku. Dúfa, že si ho nik nevšíma. Že nik z jeho mužov nevidel, čo sa stalo. Verí, že jeho silu nik nespozoroval tak, ako tú mínu...
Mínu? Mína! Chce zakričať, varovať svojich mužov, ale než stihne zakričať, svet exploduje.

 
Nástražný systém renegátov z pustín explodoval pod chimérov, zabil vodiča a ťažko zranil troch mužov z jednotky. V kriku a chaose sa vojaci naučenými pohybmi dostali von, aby sa následne ocitli pod paľbou renegátov, ktorí prichystali pascu.
 
 
Finn Grinske vzal spod lavice na ktorej sedel, malý talizman, ktorý dostal od sestry špitálničky Grie. Stará orlica ho hriala v dlani, keď z dymiacej trosky vybehol s bolt pištoľou von.

 
Renegáti z pustín, ich telá sú pokryté pľuzgiermi a následkami ožiarenia, drobným prachom zmiešaným so sadzami a dehtom, ktorý prší z rafinérií. Tváre si chránia maskami rozličných kvalít.

 
Kňaz Frank bojuje s troma útočníkmi, než ho prebodol šampión chaosu.


Finn Grinske rozsekal vlajkonoša, ktorý sa po ňom rozbehol a udržoval obranu pri vraku chiméry.
Vojak Finesky zakľakol a počas krycej paľby volal vysielačkou o pomoc.
 
 
Masaker pri prepadnutom vozidle pokračuje, šampión renegátov neohrozene beží na Finna.


Z pustiny sa vynára patrola vojakov PDF v zdobených uniformách elitných formácií. Počuli Fineskeho volanie o pomoc a zaútočili na renegátov.

 
Zúfalá patrola sa bráni nájazdníkom. Každý je už zranený, no boj nevzdávajú.


Stál nad krvavým telom nepriateľa, z čepelí rotomeča kvapkala na vyprahnutú pustinu krv. Dychčal, krvácal z nových rán, ale stál. A víťazil. Ďalší nepriateľ, ďalší renegát, ďalšia mŕtvola...
Pri treťom, štvrtom mal pocit, akoby ho miatli zmysly. Hlasy na okraji vedomia, rádioaktívna hmla. Pachuť kovu v ústach, náhla bolesť hlavy. Cez hmlu zazrel mohutnú postavu renegátskeho veliteľa. Talizman v ruke páli, hýbe sa. Ťahá zmäteného Finna do pustiny tam, kde sa v opare rysujú pahorky.
 

Obrovitá postava beží za Finnom, výstrely z pištolí zafarbujú hmlu a ešte viac mätú Finnove zmysly.
Ale pahorky sú blízko, tmavá jaskyňa volá..


Navrátilci sa s pomocou prišlej patroly ubránili útoku a počítali straty. Ďalší muži padli, príliš zranení, než aby zvládli pochod späť po vlastných. Ale najhoršie bola strata seržanta Grinskeho, ktorý podľa všetkého padol v boji so šampiónom renegátov
No comments:

Post a Comment